Odzież militarna nie tylko dla miłośników militariów

Mianem odzieży militarnej określamy wszystkie ubrania, od kurtki aż po skarpetki, utrzymane w wojskowej stylistyce. Oczywiście, nie są one na aktualnym wyposażeniu wojska, cywilom nie wolno nosić mundurów Wojska Polskiego. Jednak bardzo wielu ludzi, głównie mężczyzn, lubi chodzić w ubraniach w podobnym stylu. Odzież militarna cechuje się przede wszystkim prostotą kroju, dużą wytrzymałością materiału oraz ilością kieszeni. Jednak laik przede wszystkim dostrzeże pozorną monotonność kolorów. Jest to nierzeczywisty pogląd, ponieważ mnogość odcieni zieleni, brązu, szarości, czerni, beżu i koloru khaki jest wręcz zachwycająca. Do tego różnorodność wzorów kamuflażowych, na przykład “deszczyk” czy bardzo popularna “pantera”. Odzież militarna dom na otatnim wzgórzu to nie tylko moro!

Dla kogo?

Różnorodność odzieży militarnej sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak kupują ją przede wszystkim:

  • rybacy,
  • myśliwi,
  • turyści górscy,
  • harcerze i skauci,
  • leśnicy,
  • emerytowani wojskowi,
  • miłośnicy broni i militariów.

Również wiele kobiet upodobało sobie ten styl. Odzież militarna może wyglądać kobieco i dodawać uroku, wystarczy zestawić ją z odpowiednimi dodatkami. Najnowsze trendy raz po raz inspirują się i naśladują militaria.

Dlaczego?

Ubrania militarne to połączenie wygody i wytrzymałości. Weźmy na przykład klasyczne spodnie męskie. Materiał w kroczu jest dodatkowo wzmocniony, aby nie uległ przetarciu. Mają idealną ilość kieszeni, jest ich więcej niż w zwykłych jeansach, ale też nie jest ich za dużo. Co więcej, spodnie wyglądają nieco mundurowo, a przecież porzekadło “za mundurem panny sznurem” ma w sobie wiele prawdy. Umundurowany mężczyzna przystojnieje w oczach.

Co więcej?

W sklepach z odzieżą militarną można znaleźć również dodatki galanteryjne. Dużym powodzeniem cieszą się wojskowe pasy oraz różnego rodzaju torby i plecaki. Ich najważniejszą cechą jest duża wytrzymałość materiału, przeważnie skóry. Dzięki temu z powodzeniem możemy w takim sklepie kupić użyteczne prezenty dla wszystkich bliskich.

Obraz autorstwa Specna-Arms na Pixabay